Pomozite razvoju web mjesta, dijelite članak s prijateljima!

Najbolja poljska biatlonka Monika Hojnisz-Staręga (29) završila je predolimpijsku sezonu s dvije zlatne medalje poljskog prvenstva. Na ruti Duszniki-Zdrój trijumfirala je u dugoj stazi od 12,5 km i u sprintu od 7,5 km. Nije nastupila na nedjeljnoj utrci sa zajedničkog starta (također 12,5 km).

U sprinterskoj utrci, Hojnisz je pretekao Annu Mąku za 27 sekundi i Joannu Jakiełu za 47 sekundi. Svi su do sada promašili po 10 šuteva. No, katastrofalnu streljačku dispoziciju zadržala je 2. biatlonka Poljske Kamila Żuk. Promašila je još pet puta, kao i dan ranije na duge staze. Međutim, ovaj put je to značilo "kutiju" u svakom drugom kadru. Kamila je završila natjecanje na 6. poziciji.

U odsutnosti Hojnisza i Żuka, Anna Mąka (BKS WP Kościelisko) osvojila je zajednički start.

Za Moniku Hojnisz, još jedna sezona završava bez mjesta na postolju u slučaju najvišeg ranga. Vrhunac njezinih uspjeha u natjecanjima Svjetskog kupa je 6. mjesto u utrci potjere u Oberhofu (siječanj ove godine), a na svjetskim prvenstvima - 6. mjesto u utrci štafeta. Iako je stanovnik Chorzówa osvojio zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u sprintu, ovo natjecanje ima sporednu postavu.

U muškom sprintu pobijedio je Andrzej Nędza-Kubiniec s 12 sekundi ispred osvajača medalje na juniorskom Svjetskom prvenstvu, Jana Guńke. Jedinu medalju, zlatnu, na državnom prvenstvu osvojio je teoretski najbolji poljski biatlonac Grzegorz Guzik. Pobijedio je u utrci sa zajedničkog starta na 15 km unatoč četiri promašena hica 20.