Pomozite razvoju web mjesta, dijelite članak s prijateljima!

Prošlog vikenda, posljednja dva izdanja serije Runmageddon u sezoni 2015. održana su na gomilama rudnika KWK Sośnica u Gliwicama. Odradili su najmanje 2 događaja, sudjelovali u Velikom finalu Runmageddon lige. Sve je čekala vrlo zanimljiva i zahtjevna staza s preprekama, čiji je završetak bio pravi izazov za svakog sudionika! Sljedeća Runmageddon sezona počet će 7. studenog na hipodromu Wola u Poznańu.

Dana 24. i 25. listopada rudarske hrpe u Gliwicama zauzeli su obožavatelji, između ostalih, trčanje po blatu, gaženje u vodi, puzanje ispod zapleta i penjanja. Prvi koji su se suočili s ekstremnom stazom prepreka bili su sudionici Runmageddon Rekruta koji se odvijao na stazi od 6 kilometara s 30 različitih prepreka. Da biste došli do cilja, morali ste, između ostalih, savladati automobilske olupine, željeznički vagoni, strme gomile, kao i prepreku svegovornog naziva "Tesla", koja je šokirala igrače strujom! Uvjeti na trasi bili su iznimno teški i zbog kiše koja je padala dan prije natjecanja, zbog čega je ruta bila puna blata. Koliko je teško trčati po takvoj podlozi najbolje svjedoči činjenica da je desetak sudionika već u prvih 100 metara moralo tražiti cipele, a neki su izgubili cipele na trasi i stigli do cilja.. . bos!

U takvim uvjetima, najbrži vozač na Recruit ruti bio jeVolodymyr Khomenkoiz Varšave, koji je na cilj stigao nakon 6 kilometara u 00:52:11. Najbrža žena bila jeIzabela Ślubuchiz Skoczówa, kojoj je trebalo 00:59:29 da se nosi sa zahtjevnim izazovom. U ekipnom plasmanu, ekipaCFO eXtreme teamiz Dąbrowa Górnicze bila je najbolja u ekipnom plasmanu. No, najbrojniju momčad predstavljali su predstavnici domaćina - Night Runners Śląsk, u čijim bojama su na rutu krenule 152 osobe.

Veliko finale Runmageddon lige

Nedjeljno natjecanje bilo je rezervirano za najbolje od najboljih i najteže od onih koji su sudjelovali u velikom finalu Runmageddon lige. Pravo starta u ovoj utrci imali su natjecatelji koji su tijekom cijele sezone osvojili najmanje 5 bodova pa su sudjelovali u svakojnajmanje dva izdanja Runmageddona. Gotovo 500 ljudi stajalo je na startnoj liniji, natječući se za titulu najboljeg igrača Runmageddona u sezoni 2015. na stazi od 10 kilometara. Čekalo ih je preko 50 prepreka, među ostalima Tobogan od 60 metara i prepreku Indiana Jones XXL koju je trebalo savladati prelaskom na drugu stranu koristeći samo uže. Velika atrakcija i nezaboravno iskustvo za sudionike bila je potreba da se dio rute prevali 150 metara dugim vlakom, tzv. zip-lineom. Posljednja prepreka na ruti Velikog finala Runmageddona bili su igrači iz američkog nogometa - AZS Silesia Rebels Katowice.

Pobjednici Velikog finala, a time i najbolji vozači Runmageddona u sezoni 2015., bili suGrzegorz SzczechlaiMagdalena Szulc , koji su uzeli u 1:26:28 i 1:44:49. Vrijedi naglasiti da je Magdalena Szulc bila druga u subotnjem Recruitu, te je prilikom ovog starta zadobila tešku ozljedu ruke. Međutim, to je nije spriječilo da pobijedi u finalu.

"Čestitamo! Zaljuljao si se! Megazahtjevna ruta: puzanje u cijevima, električna prepreka, penjanje na hrpe, ronjenje u ledu - o, događalo se! A ti si hrabro i odlučno stigao na cilj. Cool! Volimo te gledati natopljenu blatom, ispod kojeg ti se samo zubi cere u osmijeh! Hvala na ovim emocijama. Dajete nam motivaciju da i dalje činimo vaš život ugodnim na rutama diljem Poljske. Što se tiče nedjeljnog Runmageddon finala, nismo uspjeli smanjiti rutu ovog izdanja na jednakih 10 km i 55 prepreka. Pokušavali smo, pokušavali smo, ali pokazalo se da ne možemo! Preuzimam to na sebe - biram samo luđake za Runmageddon tim, tako da je pripitomiti ih dovoljno da preživite događaj najvećim dijelom pravi izazov. Čestitamo pobjednicima i svima koji su se danas odlučili suočiti s vlastitim slabostima. Sezonu 2015. zatvorili smo šleskim izdanjem Runmageddon, ali to ne znači da je ovo kraj ekstremnog trčanja ove godine! Već danas vas srdačno pozivam u Poznań, gdje će 7. studenog na hipodromu Wola, Runmageddon, s verzijom Recruit, inaugurirati još jednu sezonu trčanja s preprekama", rekao je Jaro Bieniecki, predsjednik Runmageddona.

Runmageddon igre

Usporedno s Runmageddon događajima, održano je natjecanje u natjecanju Runmageddon Games na stazi s preprekama od 200 metara. Među 10 prepreka na stazi bile su, među ostalim visoki zidovi, flip gume, kante napunjene pijeskom i užad. Natjecatelji su startali istovremeno nakonpripremljene staze, natječući se s vremenom i protivnikom koji trči u blizini. Ulozi su bili visoki, jer je nagradni fond za pobjednike bio 2000 PLN.

>>>Pogledajte video s Runmageddon u Gliwice

Važno

Sljedeće natjecanje Runmageddon održat će se 7. studenog na hipodromu Wola u Poznańu. Tamo će po prvi put u Wielkopolskoj biti otvorena nova sezona trčanja s preprekama s verzijom Recruit. 14. studenog, također po prvi put, ovaj put u Giżycku u Mazuriji, održat će se finale Runmageddon Games. Finale finala za najbolje od najboljih s nagradnim fondom od preko 10.000 PLN.